Bizden Haberler

Öğrencilerimiz Plazma Küresini İncelediler!

  06.01.2019    

1,2 ve 3. sınıf öğrencilerimiz plazma küresini inceleyerek hem eğlendiler hem de kürenin çalışma prensibi, elektrik akımı ve Nikola Tesla hakkında bilgiler edindiler.

Kürenin içinde bulunan düşük basınçlı gaz karışımı uygun koşullar oluştuğunda iyonlaşır ve iletken özellik kazanır. Böylece öğrencilermiz küreye dokunduğunda bir paratoner gibi elektrik akımını kendilerine çektiler.Haber Galerisi
DİĞER HABERLER

Tebrikler Lego Eagles JR

  25.03.2019    

İlkokul Lego Eagles JR Takımımız Minik Bilim Kahramanları 
Buluşuyor / First Lego League Jr yarışmasında "MISSION MOON: Görevimiz Ay" serüveni temalı projeleri ve Lego modelleriyle “Bomba Fikirler Ödülünü” almaya hak kazanmıştır. 

Lego Eagles Takımımıza Başarılar Dileriz

  23.03.2019    

İlkokul öğrencilerimiz "MISSION MOON: Görevimiz Ay" serüveni temalı projeleri ve Lego modelleriyle 24 Mart 2019 Pazar günü gerçekleşecek olan turnuva için son hazırlıklarını tamamladılar. 

Abdullah Avcı Okulumuzda

  22.03.2019    

"Sınav Talks; İlham Veren Liderler" etkinlikleri kapsamında Sn.Abdullah Avcı'yı Okulumuzda ağırladık. Öğrencilerimize aktarmış olduğu değerli bilgilerinin yanı sıra kişisel kariyer yolculuğundan da bahseden Sn. Avcı'ya katılımından ve paylaşımlarından dolayı teşekkür ederiz.