Bizden Haberler

Cambridge Sertifika Töreni

  22.11.2018    

Türkiye’nin birçok şehrinde SI-UK Education Council tarafından düzenlenen Cambridge Young Learners Examinations (YLE) olarak bilinen sınavlar özellikle 7–12 yaş arası çocuklara yönelik olarak tasarlanmaktadır. Bu sınavlar, öğrencilerin uluslararası bir standartta İngilizce öğrenmelerini ve onları ileride girecekleri İngilizce sınavlarına alıştırmak amacıyla hazırlanmış olmakla beraber İngilizce öğreniminde başarıyı teşvik eden ve öğrencilerin dil becerilerini gösteren sınavlardır.

Okulumuzda her yıl olduğu gibi bu yıl da Cabridge Sınavlarına hazırlık süreci İngilizce müfredatımıza dahil edilmiş olup, onlarca öğrencimiz sınavlara katılmış ve üstün başarı göstererek sertifika almaya hak kazanmıştır.

Anaokulundan 5. sınıfın sonuna kadar İngilizce müfredatımızda son derece başarılı bir şekilde uygulanan “Side To Side” programımız gereğince bu sınavların birinci basamağı olan STARTERS sınavına giriş seviyesi 3. Sınıftan 2. Sınıfa, ikinci basamak olan MOVERS sınavına giriş seviyesi ise 4. Sınıftan 3. Sınıfa çekilmiştir. Geçen yıl STARTERS sınavına giren 4. Sınıf öğrencilerimizde değişiklik yapılmamış ve öğrencilerimiz MOVERS sınavlarına hazırlanmıştır.

5 Mayıs 2018 tarihinde yapılan sınavlarda üstün başarı gösteren tüm öğrencilerimizi ve öğrencilerimizi özenle yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sınavlara katılan öğrencilerimiz başarılarını belgeleyen sertifikalarını Okulumuzda düzenlenen törenle aldılar.Haber Galerisi
DİĞER HABERLER

Diyalog Varsa Karanlık Yoktur

  14.02.2019    

6.sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersi kapsamında Sesin Yayılması ve Duyu Organları Üniteleri ortak kazanımlarını Turkcell Diyalog Müzesi’nde işlediler. Öğrencilerimiz görme/işitme engelli rehberleri eşliğinde müzede bulunan çeşitli etkinliklere katılarak bu konuda bilinç kazandılar.

Quiz Show

  13.02.2019    

Ortaokul öğrencilerimiz General Knowledge Contest - İngilizce Genel Kültür Yarışmasında heyecanlı anlar yaşadılar! İngilizce'nin ders dışında, sosyal hayatta kullanımını teşvik eden sorulara takım olarak doğru cevaplar vermek için birbirleri ile ve zamana karşı yarışarak hem eğlendiler hem öğrendiler. Öğrencilerimizi ve İngilizce Bölümümüzü tebrik ederiz.

8.Sınıf Öğrencilerimiz Liseli Olmaya Yaklaşırken

  12.02.2019    

8. sınıf öğrencilerimiz, Okulumuzun hem akademik hem de sosyal yönlerini lisede okuyan arkadaşlarından dinlediler; nitelikli eğitim programıyla hizmet veren Lisemiz hakkında bilgi edinirken, hayallerine ulaşmada izlemeleri gereken basamaklar hakkında bilgi sahibi oldular. Etkinlikte görev alan lise öğrencilerimize ve başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam eden mezunlarımıza teşekkür ederiz.