Bizden Haberler

Cambridge Sertifika Töreni

  22.11.2018    

Türkiye’nin birçok şehrinde SI-UK Education Council tarafından düzenlenen Cambridge Young Learners Examinations (YLE) olarak bilinen sınavlar özellikle 7–12 yaş arası çocuklara yönelik olarak tasarlanmaktadır. Bu sınavlar, öğrencilerin uluslararası bir standartta İngilizce öğrenmelerini ve onları ileride girecekleri İngilizce sınavlarına alıştırmak amacıyla hazırlanmış olmakla beraber İngilizce öğreniminde başarıyı teşvik eden ve öğrencilerin dil becerilerini gösteren sınavlardır.

Okulumuzda her yıl olduğu gibi bu yıl da Cabridge Sınavlarına hazırlık süreci İngilizce müfredatımıza dahil edilmiş olup, onlarca öğrencimiz sınavlara katılmış ve üstün başarı göstererek sertifika almaya hak kazanmıştır.

Anaokulundan 5. sınıfın sonuna kadar İngilizce müfredatımızda son derece başarılı bir şekilde uygulanan “Side To Side” programımız gereğince bu sınavların birinci basamağı olan STARTERS sınavına giriş seviyesi 3. Sınıftan 2. Sınıfa, ikinci basamak olan MOVERS sınavına giriş seviyesi ise 4. Sınıftan 3. Sınıfa çekilmiştir. Geçen yıl STARTERS sınavına giren 4. Sınıf öğrencilerimizde değişiklik yapılmamış ve öğrencilerimiz MOVERS sınavlarına hazırlanmıştır.

5 Mayıs 2018 tarihinde yapılan sınavlarda üstün başarı gösteren tüm öğrencilerimizi ve öğrencilerimizi özenle yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sınavlara katılan öğrencilerimiz başarılarını belgeleyen sertifikalarını Okulumuzda düzenlenen törenle aldılar.Haber Galerisi
DİĞER HABERLER

MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YILINI ÇOŞKUYLA KUTLADIK!

  20.05.2019    

Milli Mücadelemizin 100. yılında öğrencilerimizle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlarken, mezun öğrencilerimizle de 3. geleneksel pilav günümüzü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık.

ARKEOLOJİ MÜZESİ GEZİMİZ!

  18.05.2019    

Okulumuz 6.sınıf öğrencileri ile kültür bavulu rehberliğinde 7 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Arkeoloji Müzesi ve tarihi yarımada lokasyonunda bir gezi gerçekleştirdik.

1. SINIFLARIMIZIN YIL SONU GÖSTERİSİ!

  16.05.2019    

İlkokulun en küçükleri 1. sınıflarımız birbirinden güzel hazırlıklarıyla sene sonu gösterilerini tamamladılar. Minik öğrencilerimizi tebrik ediyoruz...